Search

Yükleniyor...

Blog Listem

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Powered by Blogger.

About Me

Fotoğrafım
İstanbul
Yunanistan'ın İskeçe kasabasında doğdum.1974 Kıbrıs Barış Harekatı sonrası Türkiye'ye geldik.Öğrenimimi burda tamamladım.1991 İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV mezunuyum.2001 de tekrar sınava girdim A.Ö. İşletme okumaya başladım.2005'de mezun oldum.Kurs canavarı,sevgi kelebeği,düzenli,detaycı,neşeli, azimli,sabırlı,ailesine düşkün, samimi,dürüst,meraklı, sadık biriyim .Paylaştıkça çoğalmak için burdayım...

İzleyiciler

Yayınlama

Website Translator

5 Haziran 2009 Cuma

Bir dikiş kutusu yapmak istiyordum... ama değişik olmasını arzu etmiştim. Sonunda böyle birşey çıktı ortaya. Dikiş kutusunun şekli bana evi çağrıştırdı. Çatısına pasta rölyef sürdüm. Sonrada parmağımla hafifçe bastırarak keremit havası vermeye çalıştım.Pasta rölyef kuruduktan sonra keremit rengine boyadım.Cetvelle ölçüp iki yana pencere ortaya da kapı resmi çizdim el boyaması yaptım. Camlara perde çizdim puanlı perdeler yaptım. Peçetelerden iki saksı ve tavuklar kesip yapıştırdım. Çimler, otlar, çiçekler boyayarak tamamladım.


Burası evin bir yanı... Bu peçeteyi çok severim ben.Üst kısmı yarıya kadar açık maviye boyayıp gökyüzünü oluşturdum. Alt kısmı çok çok açık yeşile boyayıp yerin zeminini oluşturdum.Peçete çalışırken DAİMA AÇIK RENK üzerine işlem yapılmalı.Peçetemi alta yapıştırıp bütünlüğü sağlamak açısından ufak dokunuşlar yaptım.


Burası da evin diğer yanı.... Parça parça tavukları ve kuzuyu kesip yine uygun renklerle oluşturduğum zemin üzerine yapıştırdım.Yapıştırmadan önce kafanızda kombinasyonu oluşturmanız, hayal etmeniz gerekiyor ki resim anlamlı olsun. Zeminle gökyüzü arasındaki birleşme yerinde kopukluk olmaması için otlar çiçekleryaptım.


Ve son kısım evin arka kısmı....Burda da ölçüp iki pencere çizip el boyaması yaptım.Ağacın üst kısmını portakal dallarından yanyana birkaç tane yapıştırarak oluşturdum. Alt kısmını boyadım. Köpek korkum olduğu için ha ha ha ... ağaca kuzu bağladım.Son olarak çiçeklerle süsledim. Böylece güzel evimi tamamlamış oldum..

8 yorum:

Gülen Tezer Üstün dedi ki...

O evde yaşamak isteği uyandıran bu yetenekli elin sahibi; zevkiniz için ayrıca teşekkürler..

NEFİSE dedi ki...

Canım çok teşekkürler...

Gokce dedi ki...

Ellerinize sağlık, gerçekten çok güzel olmuş. Yaratıcılığınıza hayran kaldım..

Adsız dedi ki...

Böyle birşey yok ya.Süper olmuş.Ellerinize sağlık.Tam bir sanat eseri

NEFİSE dedi ki...

Yaaa.. böyle adsız yazılınca üzülüyorum...teşekkür derim adsız:)... ha ha ha ...

turkuaz dedi ki...

Nefisrcim gerçekten harikasın,yaptıkların muhteşem elline,gönlüne sağlık.Kutularına bayıldım hepsi birbirinden güzel bravo ALLLAH KOLAYLIK VERSİN SEVGİLER..

Elisi Defteri dedi ki...

Bu çalışmaya hayran oldum, ellerinize sağlık muhteşem olmuş:))
Hiç görmemiştim böyle birşey..Tebrik ederim..

NEFİSE dedi ki...

Elişi Defteri....Eski yazılarıma da böyle yorum gelince bayılıyorum doğrusu ...çok teşekkürler

LinkWithinn

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...